top of page
зуби

Рекомендації пацієнту після реставрації/пломбування зубів:

Першу добу після лікування зуба можливі неприємні відчуття у зубі на температурні подразники (холодна, гаряча вода). Це пов’язане з тим, що зуб є живим органом  і є природнім відчувати втручання в систему зуба. Рівень відчуття залежить від індивідуальних особливостей особи, якій було проведено лікування зуба/бів. Сила відчуття може збільшуватись у разі санації одночасно 2 і більше зубів. Реагувати можуть як сам зуб, так і тканини навколо нього (ясна).

 

Після закінчення дії анестезії  можливий біль при накушуванні  на зуб, особливо твердої  їжі. Це пов’язане з тим, що під час дії анестетика тонус жувальних м’язів  значно знижується, що заважає точно визначити точки оклюзії (змикання) штучної поверхні реставрації. В такому випадку потрібно повторити візит до лікаря у найближчий можливий час і скорегувати оклюзію без використання анестезії.

 

Ретельно чистіть зуби двічі на день усіма рекомендованими лікарем засобами і способами. У ділянках щойно пролікованих зубів можливі неприємні відчуття при чищенні, що носить адаптивний характер, згодом зникають.

 

Професійні  огляди та професійне чищення повинне проводитись 2 рази на рік через кожні 6 місяців ( у осіб із проблемним пародонтом  3-4 рази на рік, через 3-4 місяці). Під час професійної гігієни ретельно проводиться огляд раніше пролікованих зубів  на рахунок розгерметизацій, наявність усадокового композиту тощо.

 

Якщо Ви страждаєте від бруксизму (стискання та скрип вночі зубами), в обов’язковому порядку Ви маєте користуватися роз’єднувальною  каппою, щоб уникнути руйнування реставрації і та звести до мінімуму небезпеку як реставрованим зубам, так і скронево-нижньощелепному суглобу.

 

Якщо Ви язиком відчуваєте нерівний край чи шорсткість біля нещодавно пролікованого, зверніться до лікаря, щоби провести  додаткову поліровку композиту.

bottom of page