Тел.: 095-645-66-65
E-mail: inspiradent@ukr.net
Адреса: Інспіра, Зоологічна 3-я, Київ
Години роботи:
Пн-Сб. - 9.00 - 20.00
(за попереднім записом)
Рекомендації пацієнту після проведеного протезування зубів
Незнімне протезування:
Після фіксації незнімних конструкцій протезів (накладки, вініри, коронки, мостовидні протези тощо) протягом декількох годин необхідно бути обережними — не жувати, не накушувати з зусиллям бо в цей час відбувається повна остаточна полімеризація фіксуючого матеріалу .
Дотримання загальних правил гігієни ротової порожнини. При наявності підвісних частин конструкції слід користуватися «супер флосом» та/або міжзубним йоршиком, внутрішньоротовим іригатором (промивачем). За їх допомогою вдається найбільш ефективно очистити поверхню прилягання протеза до слизової оболонки ротової порожнини
Маючи вініри, коронки з керамічним облицюванням заборонено лускати насіння, розкушувати луску горіхів, кусати тверді предмети, тримати в зубах гострі тверді предмети, стукати зуби виделкою, ложкою тощо.
Професійні огляди та професійне чищення повинне проводитись 2 рази на рік через кожні 6 місяців ( у осіб із проблемним пародонтом 3-4 рази на рік, через 3-4 місяці).
Знімне протезування
Період адаптації до знімних протезів індивідуальне, але в середньому займає 10-30 днів. В цей період можуть бути підвищене слиновиділення, нудота, нечіткість мови, знижені смакові та тактильні відчуття.
Через деякий час після накладання тільки виготовленого протеза, частіше за все в кінці першої доби, може з’явитись біль під протезом в певних ділянках при розмові та прийомі їжі, в разі чого необхідно негайно звернутись до лікаря для корекції протезу (повна припасовка протезу відбувається за 1-5 візитів) (корекція протезу обов’язкова, пов’язана з податливістю слизової оболонки порожнини рота, яка виражена по різному у кожного).
Для прискорення поліпшення вимови рекомендують розмовляти або читати вголос.
Щоб скоротити період адаптації у перші 5—7 діб, протези краще залишати вночі в порожнині рота, почистивши та промивши їх перед тим ввечері після прийому їжі, вранці цю процедуру повторити.
В нічний період протези можна зберігати у сухому середовищі (бокс) , періодично обробляти їх за допомогою спеціальних дезінфікуючих шипучих таблеток та щіток для знімних протезів або використовувати ультразвукову ванночку для чищення.
Для догляду за ротовою порожниною використовують спеціальні еліксири, а також адгезивні креми, які підвищують фіксацію протезів до слизової оболонки. Загальні правила дотримання гігієни ротової порожнини залишаються незмінними.
Протягом першої доби слід вживати продукти більш м’які, краще протерті. В подальшому дотримуйтесь звичайного раціону, уникаючи твердих продуктів харчування, наприклад шкоринок хліба, сухарів, горіхів тощо. Після прийому їжі протези необхідно зняти та промити, а ротову порожнину прополоскати.
Ефективність протезування залежить чіткого виконування рекомендації лікаря щодо користування конкретним протезом:
-регулярно та неухильно дотримуватися правил особистої гігієни ротової порожнини. Вранці та ввечері чистити зуби та зубні протези, полоскати ротову порожнину та зубні протези після кожного вживання їжі;
- відвідувати лікаря для коригування протезів. Ні в якому разі не проводити самостійно корекцію знімних протезів та лагодження їх.
- звертатися до лікаря з профілактичною метою не рідше і разу на рік, а при появі ускладнень чи зламу протезів - звертатися негайно.
-професійні огляди та професійне чищення повинне проводитись 2 рази на рік через кожні 6 місяців ( у осіб із проблемним пародонтом 3-4 рази на рік, через 3-4 місяці).