top of page

7 порад, як запобігти карієсу

Оновлено: 28 лип. 2021 р.Як виявилося, прості правила є складними для виконання!
1.Регулярно та ретельно чистіть зуби. Чому це так важливо? Залишки їжі являються чудовим субстратом для розвитку і розмноженню бактерій, особливо для карієсогенних (ацидофільних та протеолітичних) та парадонтогенних (тих, що викликають розвиток запальних процесів у яснах). Уже Вам відомо, що в процесі їх життєдіяльності утворюється кислота, яка викликає демінералізацію та запалення ясен. У кислому середовищі кількість шкідливих бактерій збільшується дуже швидко, витісняється здорова, потрібна нам мікрофлора, баланс руйнується, інфекція поширюється.

2.Підтримуйте культуру вживання вуглеводів. Має бути чіткий розпорядок прийому їжі, особливо у діток. Це значить, що не може бути перекусів між прийомами їжі, байдуже, чим Ви хочете перекусити чи запити. Їжте і пийте все, що вважаєте за потрібне, але за певний прийом. Чому так? Тут нам допомагає слина (ротова рідина). Слина має буферну ємність – здатність нейтралізувати кислоти та луги, підтримувати нейтральним PH. Ця здатність збільшується при прийомі в їжі білків та знижується при вживанні вуглеводів. Після їжі кислотність збільшується( PH зменшується), через 15-20 хвилин зменшується (PH підвищується). Вночі PH завжди нижчий, тобто кислотність вища. Вранці PH нижча, ніж вдень. Тобто, слина сама відрегульовує баланс. Якщо не дотримуватись чітких правих і весь час щось жувати гризти, пити смачненьке, PH слини не встигатиме відновлюватись. Ротова рідина буде постійно кислою. Наслідки Вам відомі. Виховуйте і дисциплінуйте себе і своїх діток у цьому питанні, а між прийомами їжі пийте просту водичку.

3.Пийте багато чистої води. Навіщо? Наше тіло складається на 88% із води. Для того, щоби нормально функціонували усі органи, потрібне постійне поповнення запасів води. У ротовій порожнині постійно, 24 год на добу, діє система самоочищення ротовою рідиною. Коли в тілі мало води, спостерігається сухість слизових оболонок рота (і не тільки) – ксеростомія, погано працюють слинні залози – слини виділяється мало і вона густа. У таких умовах самоочищення рота неможливе.

4.Не їжте рафіновану їжу. «Заставте» свій жувальний апарат попрацювати. Їжа має бути помірно твердою, сирою (овочі, фрукти) або приготованою у швидкий простий спосіб (риба, м’ясо). 5.Ведіть здоровий спосіб життя . Підтримуйте своє тіло у здоровому стані, вчасно лікуйтесь. 6.Сануйте (лікуйте) хворі зуби та ясна. Якщо маєте зруйновані зуби та хворі ясна, не розмножуйте і не розносьте інфекцію по всьому роту. У Вас є діти, кохані чоловіки, дружини, брати, сестри, батьки - ви їх цілуєте, маєте спільні предмети побуту – не інфікуйте їх (із слиною при поцілунку чи тісному спілкуванні)! Пам’ятайте, карієс – це інфекція! 7. Регулярно відвідуйте свого стоматолога для профілактичного огляду, щоби вчасно виявити можливі порушення чи внести корекцію. Завжди з Вами Христина Кисляк.Останні пости

Дивитися всі

Commentaires


bottom of page