top of page

І знову про карієс

Оновлено: 29 лип. 2021 р.

І знову про карієс.

Аналізуючи Настанови на засадах доказової медицини, створені DUODECIM Medical Publications, Ltd та адаптовані для України групою експертів МОЗ України, бачу чітке підтвердження своїх думок.


1. Карієс є одним з найбільш поширених захворюваннь твердих тканин зуба. Частота виникнення демінералізації твердих тканин зуба у дітей та підлітків в Україні відносно дуже висока, порівняно з країнами Європи, високі показники поширення карієсу залишаються і у дорослого населення.


2. Перша стадія карієсу характеризується накопиченням бактерій нормальної мікрофлори порожнини рота на поверхні зубів та формування зубного нальоту. Бактерії в процесі своєї життєдіяльності виділяють кислоти, які демінералізують тверді тканини зуба. Через це найкращою профілактикою карієсу є чищення зубів пастою з фтором.


3. Першими ділянками, на яких виникає демінералізація , є ямки та фіссури на оклюзійних (жувальних) поверхнях молярів, потім апроксимальні (контактні) поверхні зубів, і нарешті – ділянки біля краю ясен. Зазвичай, щоб розпочалася демінеразізація твердих тканин зуба в ділянці біля краю ясен зубний наліт має бути присутній у вищевказаній ділянці місяцями та роками. Тому у людей зі зниженим слиновиділеням вірогідність виникнення карієсу біля ясеневого краю і зубо – ясеневій борозні дуже висока.


4. Першою ознакою демінералізації емалі є втрата блиску на поверхні зуба. Швидко прогресуючий процес – наявність молочно - білого кольору. Коли процес розвивається повільно або прогресування припинилось, уражена ділянка виділяється коричневим, фіолетово – сірим, чорним забарвленням.


5. Через відсутність циркуляції крові у твердих тканинах зубів єдиний шлях зупинити бактеріальне ураження – механічне видалення уражених інфікованих тканин зуба. Видалені тканини заміщуються реставрувальним матеріалом.


Які ж висновки:

1. Пам’ятати, що демінералізація твердих тканин зуба викликається неспецифічною інфекцією – накопичення бактерій нормальної мікрофлори у зубному нальоті, згодом превалююча кількість бактерій є ацидофільними (ті, які виділяють кислоти і які розвиваються у кислому середовищі), виникає дизбіоз (порушення рівноваги у якісному і кількісному складі мікрофлори порожнини рота) – процес демінералізації прискорюється.


2. Єдиний спосіб профілактики карієсу – є банальне але правильне ретельне дисципліноване чищення зубів з урахуванням індивідуальних особливостей порожнини рота.


3. Пити достатню кількість води – для адекватної роботи слинних залоз! При недостачі води в тілі слинні залози виділяють менше секрету і слина стає густою. За таких умов самоочищення рота (особливо приясеневих ділянок) просто неможливе.


4. Регулярно, два рази на рік, проходити профілактичні огляди ротової порожнини на рахунок виявлення початкових стадій демінералізації твердих тканин та скритих каріозних порожнин. Провести професійну чистку зубів та отримати корекцію особистої гігієни порожнини рота при необхідності.


5. Повна одночасна санація порожнини рота при виявленні інфікованих ділянок, щоб видалити джерела поширення інфекції з подальшим наглядом і спостереженням за вилікуваними зубами.

Наразі все. Дякую за увагу. Завжди з Вами Христина Кисляк.2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page