top of page

Як часто змінювати зубну щітку?

Оновлено: 29 лип. 2021 р.

1. Як часто змінювати зубну щітку?

Вважається, що змінювати зубну щітку варто кожні три місяці, тобто, раз у квартал, тобто, 4 рази на рік. При необхідності - частіше.

2. Які це випадки, коли варто частіше змінювати щітку?

після проведення професійної гігієни, на період курсу лікування ясен, після курсу лікування ясен, після перенесених захворювань будь - якого генезу (бактерії, віруси, грибки) з проявами у роті, після лікування захворювань шлунково - кишкового тракту, після масової санації зубів, слизової, ясен

3. Чому варто змінювати щітку?

Ніщо не стоїть на місці. У процесі чищення виникає просте фізичне явище - тертя. Мало - помалу, трохи - потроху, щетинки стираються, зношуються. Заокруглені кінчики щетинок стають гострими і травмують ніжну слизову оболонку ясен. Стають коротшими і недостатньо вичищають важкодоступні місця. У глибині щетинок (у місці кріплення до держалка) накопичуються бактерії та утворюють свої колонії.

4. Як визначити, що щітка потребує заміни?

По зовнішньому вигляду щетинок. Вони стають нерівними, закручуються, "розлохмачуюттся". Є щітки з індикаторними щетинками: вони змінюють забарвлення наполовину у знак того, що час вийшов і щітка потребує заміни.

5. Скільки має бути щіток?

Скільки вважатимете за потрібне: і мануальна, і електрична, і звукова, і в різних санвузлах. Едине правило - заміна щітки через три місяці.

6. Яку щітку вибрати?

Жорсткість щетини порекомендує Ваш лікар - стоматолог в залежності від стану ясен та емалі. Якої фірми чи форми - вибір Ваш. Особисто я люблю класичні, де розмір головки щітки не більший 2 - 2,5 см, із рівною щетиною без гумових включень.

7. Як доглядати за щіткою?

Щоразу, після чищення зубів добре промивати щітку проточною водою, щоби вимити залишки пасти, їжі, нальоту і зберігати відкритою (без ковпачків та футлярів) у стаканчику чи підставці голівкою - щетиною доверху, щоби просихала. Сухість - умова того, що бактерії на щітці не так швидко будуть розмножуватися. Бажано, щоби у кожного з тих, хто живе разом, був свій стаканчик чи підставка, принаймні, обов'язково у період хвороби чи лікування. При користуванні новою щіткою, щойно вийнятої із упакування, достатньо змочити гарячою водою з крану, не кип'ятити перед вживанням! По перше, щітка пластикова - у процесі кип'ятіння дія води за 100 градусів по Цельсію її покрутить і зіпсується щетина. По друге, виробники потурбувались про те, що щітка в упаковці не стерильна, але чиста, згідно норм і придатна до використання відразу після розпакування. Є спеціальні прилади - дезинсетайзери для зубних щіток, які дією ультрафіолету (як бактерицидна лампа) знищують і зменшують кількість бактерій на щітці. Але це не захищає щітку від зношування, тому через три місяці - заміна на нову.

Правила діють як у дорослих, так і у дітей. Хіба що, в діток, таки, доводиться частіше змінювати щітку, бо зношування виникає швидше))).

Якщо виникли запитання - пишіть. Завжди з Вами Христина Кисляк .

3 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comentarios


bottom of page