top of page

Що потрібно знати про герпес?

Оновлено: 29 лип. 2021 р.

Що потрібно знати про герпес! ("простуда на губах")

1. Первинна інфекція ( вірус потрапив в тіло вперше).

"Простудна" інфекція слизової оболонки порожнини рота зазвичай викликається вірусом простого герпесу (HSV) першого типу. Є рідкі випадки, коли причиною захворювання є вірус простого герпесу другого типу.

Приблизно 99% випадків первинної інфекції є безсимптомними або мають легку симптоматику. Первинне інфікування зазвичай відбувається в дитинстві, рідше, після 20-ти років. Лише у 1% пацієнтів при первинному інфікуванні HSV захворювання проявляється стоматитом, що супроводжується появою болісних пухирців в області ясен та інших ділянках слизової оболонки порожнини рота. Інфекція може розповсюджуватись на шкіру навколо рота через слину.

Шляхи передачі віруса

✔повітряно -крапельно: через розмову, чихання, поцілунки, слину, посуд, помада, мундштук; ✔при переливанні крові і пересадці органів; ✔при прямому контакті зі слизовими або кров'ю у гострій стадіі; ✔ вірус 2 типу - через статеві шляхи.

✔ через плаценту від матері до дитини; ✔ при проходженні дитини через родові шляхи під час пологів;


2. Рецидивуюча інфекція (вірус після первинного потрапляння персистує, живе в тілі все життя людини, розташовується на нервових вузлах і закінченнях та "дрімає", чекаючи на відповідні обставини, щоби проявитись).

Починається з появи почервоніння та свербежу на раніше інтактній ділянці шкіри або червоній облямівці губ. Через деякий час на ній з'являється група маленьких пухирців, що швидко розриваються. Це призводить до появи поверхневих виразок. Часто уражається піднебіння та маргінальна частина ясен. Через 7-10 днів виразки здатні загоїтись самостійно.

Фактори, які можуть активувати HSV - це стреси різного характеру: застуда, перевтома, надмірна інсоляція, менструація, переохолодження, перенервування, візит до лікаря(!!!), що теж є стресом, загострення хронічних захворювань, при будь-якому зниженні загального імунітету.

В залежності від реактивності організму та імунітету проявляється клінічна картина, кількість висипань, їх розповсюдження та як часто вони виникають. Якщо рецидиви виникають частіше 2-3 разів на рік, потрібно планово звернутия до лікаря, який призначить лікування, що дозволить "приспати" вірус, та надасть рекомендації по підвищенню рівня імунітету.Дякую за увагу! Завжди з Вами Христина Кисляк.

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page