top of page

Чому потрібно чистити зуби?

Оновлено: 29 лип. 2021 р.Чому потрібно і чому важливо чистити зуби щодня, та ще і два рази на день?

Всім відомо, що людина - біологічний об'єкт, що проживає на планеті Земля. Значить, вона живе у симбіозі з великим різноманіттям бактерій, вірусів та грибків.

Розглянемо бактерії. Наука вже давно визначила, що є "шкідливі" бактерії та "корисні". "Шкідливі" бактерії - є патогенними для людини - їх наявність в тілі викликає захворювання у людини. Патогенні бактерії можуть бути специфічні (наприклад, паличка Коха, що викликає туберкульоз) та неспецифічні (інші коки, палички, спірохети), які в нормі є в нашому тілі, ЛИШЕ ЇХ КІЛЬКІСТЬ визначає той чи інший патологічний стан - захворювання. Так от, кислотоутворюючі стрептококи (Streptococcus mutans, Str. sanguis,Str. mitis,Str. salivarius), для яких характерне анаеробне бродіння (тобто, для їх розвитку кисень не потрібен) і лактобактерії (Lactobacillus) є у всіх у роті у певній кількості. Бактеріям, як і людині, потрібна "їжа". "Їжею" для бактерій є залишки нашої їжі в роті та наліт. Якщо РЕГУЛЯРНО проводити чистку зубів від залишків їжі і нальоту, не від бактерій - бактерії складно буде вичистити! - то, субстрату для розвитку бактерій не буде, або він буде мінімізований, значить, ці самі бактерії будуть менше розмножуватись, значить їх кількість буде меншою, значить дія кислот на емаль, які вони продукують при їх розвитку, буде меншою, або незначною. Демінералізація виникатиме, але буде у балансі із захисною дією слини - ремінералізації.

Вже через кілька хвилин після прийому вуглеводів, особливо сахарози, відзначається зменшення pH з 6 до 4. В зубному нальоті крім молочної кислоти, яка безпосередньо утворюється при бродінні вуглеводів, виявляються мурашина, масляна, пропіонова та інші органічні кислоти, які чудово розчиняють кристали апатиту в емалі, виникає порожнина і стоматологи діагностують карієс!

Тому, не "годуйте" свої бактерії. Чистіть зуби мінімум двічі на день. Експериментально доведено, що цих два рази вистачить, щоби підтримати здоров'я роту, за умови, правильно підібраних засобів і методів догляду за зубами та яснами.

Маю надію, що це пояснення дозволить зрозуміти остаточно, навіщо чистити зуби. Цей мінімальний прийом вбереже Ваші зуби від демінералізації емалі, від карієсу.

Завжди з Вами Христина Кисляк

Comments


bottom of page