Частина 4. Чищення язика.
Так, і язик варто чистити! Спеціальним скребком. Вони є пластикові, є металеві. Всі годяться. Чищення язика зубною щіткою не є ефективним. Є зубні щітки, де на головці із зворотньої щетині боці, є спеціальні виступи, що наче чистять язик. Можна і так, але, запевняю, що краще чистить спеціальний скребок.
Для чого чистити язик? На 1 кв.см язика є 400-500 дрібненьких сосочків. Бактеріям, що живуть в роті, дуже зручно накопичуватися МІЖ цими сосочками. Нагадую, що бактерій різного виду біля 500 (а то і 700!).
Чули про ГАЛІТОЗ? Це стан, при якому відчувається неприємний запах з роту. Його можуть відчувати оточуючі і самостійно. Так от, однією з причин галітозу, є непочищений язик.
При щоденному чищенні язика: Однозначно зменшується наліт на язику Знижується утворення кислот в роті (бо, відповідно, зменшується кількість бактерій, що ферментують кислоти) Покращується смак Зменшується неприємний закислений запах з роту.
Більшість з Вас чули, що по язику можна діагностувати стан внутрішніх органів, бо саме язик є "дзеркалом" того, що відбувається всередині, чого не видно. При чищенні язика, знімається наліт, одночасно, стимулюються зони на поверхні язика, які рефлекторно пов'язані з внутрішніми органами, що покращує їх роботу.
Кому обов'язково чистити язик щодня Курцям У кого є захворювання ШКТ (гастрити, виразки шлунку чи 12-палої кишки, езофагіти, рефлюкси тощо) Після перенесеного загальносоматичного лікування, операцій, антибіотикотерапії тощо.
Як чистити? Прикласти до язика очищувач і рухатися ним по язику від кореня до кінчика, сильно не натискати, при цьому дихати через ніс. От і все, просто і складно.
Маю надію, що корисно, що вживаєте поради на практиці.
Завжди з Вами Христина Кисляк.
Comments