top of page

Чим чистити зуби? Міжзубні проміжки. III

Оновлено: 29 лип. 2021 р.
Частина 3. Міжзубні проміжки.

Зубна щітка, якою б доброю вона не була, не чистить між зубами! Вона чистить щічну (губну), язичну (на нижніх зубах), піднебінну (на верхніх зубах), жувальну поверхні зуба, а от на контактні, а їх дві - медіальна (ближча) та дистальна (дальня) - не заходить. Зуби в зубному ряду не склеєні між собою, вони стоять поокремо. Під час жувального тиску зуби рухаються, бо мають фізіологічну рухомість, тому слина, з розчиненими в ній залишками їжі, волоконця легко проникають і залишаються між зубами. Волоконце часто буває нам помітним, а от малесенькі розжовані та розчинені в слині залишки їжі - ні. Порожнина рота не стерильна, там дуже багато різних бактерій, які активно починають переробляти ці залишки, виділяючи кислоти, які в свою чергу розчиняють поступово емаль зуба і відбувається демінералізація, тобто, карієс.

В молодому віці на захисті від потрапляння між зубами залишків їжі стоять міжзубні ясеневі сосочки. З віком, вони стають меншими, бо інволютивні процеси ніхто не відміняв, і залишки їжі легше потрапляють між зубами.

До чого я це все веду? Якщо не чистити між зубами постійно, то потім готуйтеся на прийомі у стоматолога почути вирок - ПРИХОВАНИЙ КАРІЄС! + Пародонтит!

Чим чистити міжзубні проміжки? - додатковими засобами гігієни, які вже стають на рівні основних: Флос (зубна нитка) Міжзубні йоршики Ірригатори

Зубна нитка (флос), добре справляється з волокнами, крупними частинками їжі, легко травмує ніжний ясеневий сосочок. Я рекомендую використовувати разово обережно, щоби витягти те, що застрягло між зубами. Якщо є в наявності лише флос, то щодня при вечірньому чищенні зубів. Ваш лікар має навчити, як саме користуватися флосом, аби не зашкодити ясеневому сосочку. Краще брати плоский вощений, або тефлоновий. Вони легко проникають між зубами. Можна користуватися у будь якому віці.

Міжзубні йоршики - маленькі щіточки, що проходять між зубами у міжзубному трикутнику - найкраще чистять між зубами. Підбираються лікарем, бо в одному роті, між різними зубами проміжки різні, тому набір може складатися із щіточок різного діаметру. Починати користуватися варто з певного віку, все індивідуально, визначається на огляді та під час професійного чищення зубів.

Ірригатор (промивач) - пристрій для подачі пульсуючої води під тиском через вузенький носик. Є поокремо, є цілі комбайни, поєднані із електрощіткою, є такі, що накручуються на кран з водою. Струйка води під тиском гарно вимиває між зубами, міжзубний трикутник, масажує ясно. Є пристрої з флосом, який додатково посилює дію ірригатора. Корисний у будь якому віці.

Декому здається, що занадто багато і складно, як для простого чищення зубів. Профілактика захворювань завжди складна і затратна. Правильне чищення зубів - то профілактика карієсу та захворювань тканин пародонту.

ЗДОРОВІ ЗУБИ - ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ТІЛА ВЦІЛОМУ!

За подробицями - на консультації. Завжди з Вами, Христина Кисляк.

Comments


bottom of page