top of page

Чим чистити зуби? Зубні пасти VI.

Оновлено: 29 лип. 2021 р.
У День Знань, з чим я вітаю усіх причетних, продовжуємо просвіту по гігієні порожнини рота!

2. Умовно, всі зубні пасти можна поділити на профілактичні, лікувально - профілактичні , лікувальні та, окремо - відбілюючі. Так склалося, що на більшості з них не вказується, лікувальна вона , чи профілактична. Той факт, що у звичайному маркеті можна придбати будь яку зубну пасту, а не в аптеці за рецептом (не плутайте з аптечним маркетом), говорить про те, що вони всі є лікувально - профілактичними.

Тип зубної пасти назначає лікар - стоматолог, в залежності від вихідної ситуації в роті.

Хто може користуватися профілактичною зубною пастою? - Ті, у кого здоровий пародонт (немає проблем з яснами) або є стійка ремісія після пародонтологічного лікування, - Немає чи мінімальна кількість пломбованих та реставрованих зубів, - У перерві між використанням лікувальних паст, - При наявності об'ємних ортопедичних конструкцій.

В них, в цих пастах, немає специфічних домішок, чогось особливого, завжди містить фтор чи його сполуки (це, все таки найдієвіший елемент з протикаріозною дією).


Кому необхідна лікувально - профілактична паста? - Після перенесеного пародонтологічного лікування як підтримуюча терапія між етапами - У кого пародонтит у стані ремісії - У кого проводиться ортопедичне чи ортодонтичне лікування і є діагностований пародонтит. - Велика кількість пломбованих зубів з приводу карієсу чи некаріозних уражень - При підвищеній чутливості зубів на етапах та після масової санації зубів - Після проведення курсів плазмотерапії чи ін'єкцій гіалуронової кислоти в яснах.

У лікувально - профілактичних пастах трошки більше якихось специфічних домішок ( трав'яних екстрактів, солей, можуть бути виключно без фтору, містити гіалуронову кислоту, десенситайзери тощо)


Лікувальні зубні пасти мало чим відрізняються від лікувально - профілактичних, бо відвертих ліків вони не містять. В основному, націлені вони на догляд за яснами у період після перенесеного кабінетного пародонтологічного лікування. Містять всілякі масла та екстракти екзотичних рослин, рівень антисептика тримається у максимально допустимій концентрації.


Головне правило, якому я навчаю при виборі і користуванні зубної пасти - це, періодично ЗМІНЮВАТИ зубну пасту. Мається наувазі, користуватися різними пастами, по мірі їх використання: закінчився тюбик однієї пасти, купуйте іншу, змінюйте виробника, чи підвид. Потім, якщо захочеться, вертайтеся до тої, що сподобалась, потім знову змінюйте! Для чого? А для того, щоби флора порожнини рота "НЕ ЗВИКАЛА" до антисептиків, що містяться в пасті. Якщо досить довго користуватися одним видом пасти, бактерії "звикають" до неї, адаптуються, і очищувальна дія пасти вже не проявляється в повній мірі. Можна мати дві пасти одразу: одна на ранок, інша на вечір. Купуйте пасти у ліцензійних продавців, тоді Ви уникнете підробок. Не використовуйте пасти, що продають дестриб'ютори продукції, на кшталт - все для дому тощо.

Далі ще буде! Завжди з Вами, Христина Кисляк.

1 перегляд0 коментарів

Comentarios


bottom of page