top of page

Чим чистити зуби? Вибілюючі пасти VII.

Оновлено: 29 лип. 2021 р.
3.

Вибілюючі зубні пасти

Головне, що варто знати про вибілюючі зубні пасти - це те, що вони діють на пігментовану органічну плівку на зубах, а не на тканину зуба. Та цей факт не робить їх безпечними, чому? Спробуємо разібратися!

Вибілюючий ефект зубних паст, в основному, досягається завдяки підвищеній абразивності пасти ( RDA), про яку я вже згадувала у пості за 25.08 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=359352218401816&id=100029811224366

Тобто, ці пасти зчищають механічно пігментований наліт на зубах. Їх RDA сягає 80, 99, 120, 180, 195, тому для щоденного використання не підходять. Такими пастами можна користуватися не більше 2 разів на тиждень, бо при тривалому щоденному користуванні буде відчутний негативний вплив абразиву на емаль зуба у вигляді підвищеної чутливості чи механічної стертості.

Ще вибілюючий ефект у пастах досягається за рахунок наявності у складі - ферментів (ензимів), що розщеплюють органічну плівку на зубі, яка є пігментованою. Така дія більше виправдана, за попередню, але ефективність її дещо менша.


Повторюся - варто розуміти, що вибілювальні пасти не діють на емаль чи дентин у товщі, вони діють на поверхні емалі і працюють з органічною пігментованою плівкою на поверхні емалі. Вибілюючий ефект досягаються ЗА РАХУНОК ЧИСТОТИ ЕМАЛІ, а не за рахунок зміни власного кольору зубів, що диктується кольором дентину від природи (як волосся, наприклад) чи генетичною товщиною емалі, + вікові зміни емалі, + характерині особливості стирання емалі тощо.

Вибілюючі пасти варто використовувати періодично після проведення процедури професійного чищення чи/і кабінетного вибілювання, як SPA догляд за зубами.

Є такі пасти, що у своєму складі мають певно заряджені іони металів. Вибілюючий ефект такої пасти досягається наявністю, наприклад, іонів золота у своєму складі (так, є такі пасти). Ці іони здатні відштовхувати бактерії та часточки пігменту від стінки зуба, оскільки, мають такий самий заряджений потенціал, як і стінка бактерії чи часточка пігменту. В результаті, бактерія не прилипає, не виробляє пігмент, чи часточка пігменту з їжі не прилипає на поверхні емалі. Розряд елітних коштовних паст.

Іще є вибілюючі зубні пасти, що містять перекис водню чи перекис карбаміду у своєму складі у дуже малих концентраціях (10% для карбаміду, 2%для пероксиду). Вони призначаються після кабінетного вибілювання, як SPA догляд за вибіленими зубами, використовуються обережно, не більше 2 разів на тиждень під наглядом лікаря.

Ось, такі новини!

За подробицями - на консультації. Завжди з Вами, Христина Кисляк

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page