top of page

Рекомендації EFP (Європейської Федерації пародонтологів), як зберегти здоровими зуби та ясна

Оновлено: 29 лип. 2021 р.Про що йдеться у рекомендаціях European Federation of Periodontology? Про те, власне, що я Вам розповідаю від початку існування моєї сторінки. ✅Карієс і захворювання пародонту на даний час є найпоширенішими захворюваннями усього людства, але їх розвитку можна запобігти завдяки належній регулярній гігієні порожнини рота! (90% успіху залежить від самого пацієнта, як успішно він справляється із чисткою зубів)

✅Поширеність цих захворювань дуже висока і вона збільшується пропорційно зростанню населення.

✅З метою профілактики та лікування карієсу та захворювань пародонту необхідно регулярно відвідувати стоматолога і консультуватись кожних пів року.

✅Кровоточивість ясен не є нормою в будь-якому віці і при будь-яких станах, необхідно негайно проконсультуватись зі стоматологом ( і не просто знати, що є проблема, а ретельно і прискіпливо виконувати вказівки лікаря).

✅Важливо розуміти, що необхідність скинути зайву вагу, відмовитись від куріння, займатися спортом, контролювати можливість появи діабету та глікемії позитивно відображається на якісному стані порожнини рота.

✅Якщо лікар діагностував захворювання пародонту, то цей стан порожнини рота слід автоматично розцінювати, як індикатор наявності загальносоматичних захворювань, слід звернутися за консультацією до лікаря-інтерніста.

✅Майбутнім батькам, сталим батькам слід усвідомити важливість здоров'я ротової порожнини у дітей, необхідність мотивування і навчання дітей гігієні порожнини рота. Потрібно пам'ятати про людей похилого віку, які є поруч та допомагати їм у мотивуванні та навчанні належному догляду за порожниною рота.

✅Стан здоров'я порожнини рота у літніх людей залежить від їх інформованості, мотивації та можливості отримання стоматологічної допомоги, а не від хронологічного віку.

✅Для запобігання захворювань пародонту і карієсу важливе значення має зниження рівня і частоти надходження до раціону харчування цукру і крохмалю, вживання яких має відбуватися під час прийому їжі ( режим харчування: він дієвий не тільки у діток, у дорослих так само).

✅Важливе значення має чистка зубів два рази на день принаймні фторвмісною зубною пастою, яку слід доповнити ополіскувачем, що знижує утворення зубної бляшки. Індивідуальні засоби догляду за порожниною рота визначаються і призначаються в залежності від виявлених проблем із зубами і тканинами пародонту на огляді з консультацією.

Завжди з Вами Христина Кисляк.

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page