top of page

Професійна гігієно ротової порожнини

Оновлено: 29 лип. 2021 р.Насьогодні, професійна гігієна порожнини рота є однією із найнеобхідніших процедур!

Чому? Щодня важливо чистити зуби, міжзубні проміжки, зубоясеневу борозну. У домашніх умовах можливо якісно вичистити тільки зуби і дещо міжзубні проміжки. Зубний наліт у невеликій кількості накопичується у зубоясеневій борозді, твердіє, із плівки перетворюється на бляшку, потім на камінь і такий наліт зняти можливо тільки у спеціальних умовах за допомогою спеціальної техніки та приладів.

Що буде, якщо не знімати наліт?

1. Зубний наліт, який затримався біля ясен - подразнює ясна та провокує їх запалення (чи ясеневого сосочка, чи всього краю) - виникає папіліт, гінгівіт, а це боляче, бо край ясна руйнується, кровить. Виникають симптоми, схожі на біль в зубі!

2. Якщо не знімати зубний камінь - то ясна зсуваються із зуба, оголюєтья корінь і зуб стає надто чутливим до будь-яких подразників + приєднується косметичний дефект. А назад ясна, в цьому випадку, не піднімуться. Зуби стають наче видовжені і віялоподібно розсуватимуться допереду: спочатку непомітно, а потім навіть дуже.

3. Під зубним нальотом і каменем відбувається демінералізація емалі чи дентину - виникає карієс!

4. Зовнішній вигляд зубів страждає, естетика посмішки погіршується, наліт та камені можуть бути однією із причин галітозу - неприємного запаху з роту.

Як же професійно знімають зубні відкладення? Камені знімають частіше всього ультразвуковим методом за допомогою скалера - спеціальної насадки, з подачею води (відбувається вібрація та кавітація - камінці від дії ультразвуку розтріскуються та відпадають і вимиваються водою). Наліт знімають повітряно- абразивним методом Air Flow. Це поєднання води, повітря під тиском та спеціальної соди. або Чищення та полірування зубів спеціальними пастами які мають певний ступінь абразивності, яка може змінюватися під час її використання, тобто на початку дії паста є чистящою, в кінці - полірувальною. Для надчутливих зубів проводять їх фторування - кабінетне, або домашнє.

Рекомендації після процедури: 1. Цілком нормально, що після професійної гігієни ясна та зуби будуть чутливими. Рівень чутливості залежатиме від кількості м'яких та твердих відкладень, ступеню оголення зубів, якості емалі тощо. 2. Не вживайте їжі приблизно двох годин. В слині є секретна рідина - лізоцим, яка почне лікування подразнених ясен. 3. Не паліть, не куріть цигарки - родоніди та ціаніди у табачному димові діють надто шкідливо на ніжну слизову ясен (в електронних цигарках дія така сама). 4. Важливо змінити зубну щітку на нову, щоби не занести величезної кількості бактерій із старої щітки - розірвати ланцюжок передачі. 5. Не ігнорувати поради лікаря з приводу додаткової індивідуальної гігієни порожнини рота - зубні пасти, ірригатори, міжзубні йоршики тощо.

Як часто проводити? Два рази на рік, тобто, через кожні пів року. По перше, зубні відкладення не встигають сильно нашаруватись. По друге, процедура чищення не буде надто чутливою і складною. По третє, підтримується належний стан гігієни рота. У людей із захворюваннями ясен - пародонтитом - варто проводити таку процедуру раз на квартал.

Якщо виникли запитання, пишіть. Чекаю на візити, наразі придбала новий ультразвуковий апаратик!

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page