top of page

Непрямі реставрації, це як?

Оновлено: 29 лип. 2021 р.

У минулому пості я згадала таке поняття , як непряма реставрація. Тепер хочу пояснити детальніше.

Непряма реставрація - це відновлення зуба, яке було виконане в лабораторних умовах на моделі в аналоговому чи цифровому форматі.

Для її виготовлення потрібно декілька візитів та дотримання певних правил.

1. За потребою, зуб лікується, відповідно протоколів згідно встановленого діагнозу.

2. Визначається колір зубів.

3. Виконується фотопротокол зубів та обличчя.

4.Далі зуб готується препаруванням під лабораторну реставрацію, знімаються відбитки (на ложках спеціальною масою чи сканується дентальним сканером).

5. Відбитки (аналогові чи цифрові) передаються в лабораторію, де технік виготовляє реставрацію згідно того протоколу, який вибрали у відповідності з оснащенням.

Сама лабораторна реставрація може бути виготовлена з різних матеріалів : композит ( тимчасові реставрації), метал, металокераміка та безметалева кераміка (власне кераміка або підсилена діоксидом циркону). Матеріал майбутньої реставрації обговорюється з лікарем і вибирається пацієнтом, виходячи із функціональних, естетичних та фінансових міркувань.

6. Виготовлена в лабораторії реставрація, приміряється в клініці у роті, вноситься корекція при потребі та фіксується на спеціальний цемент.

Непряма реставрація може відновлювати різний об'єм дефекту зуба - невеликі - це вкладки та накладки (вініри) різного типу (так зване, мікропротезування) та великі - коронки (ковпачки). Об'єм покриття зуба вирішує та рекомендує лікар згідно протоколів.

Перевагою непрямих реставрацій є більша естетика, більша міцність, краща експлуатація. Недоліки - багатоетапність (декілька візитів) та вища фінансова затратність (бо задіяний лікар та зубний технік).

Завжди з Вами Христина Кисляк.

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page