top of page

Некаріозні ураження

Оновлено: 29 лип. 2021 р.

Некаріозні ураження: такі бувають?

Окрім каріозної інфекції, тверді тканини зубів можуть піддаватися НЕКАРІОЗНИМ УРАЖЕННЯМ. Найчастіше некаріозні ураження можуть бути результатом СТИРАННЯ, АБФРАКЦІЇ або ЕРОЗІЇ. Часто дані чинники діють одночасно. Ці ураження є небезпечними для зубів та в подальшому для скронево - нижньощелепного суглобу, бо викликають дегенеративні зміни та болі в ньому, що призводить до більш масштабних розладів зубо - щелепної системи. Патологічне стирання зубів - це зношування тканини зубів внаслідок тертя одних зубів об інші, ураження виходить за межі фізіологічного стирання.Може бути на жувальних і контактних поверхнях. причини: - неправильний прикус, - бруксизм (особливо нічний), - щелепно - лицьові аномалії,

Абфракція зубів - зношування зубів, часто в пришийковій частині (клиноподібні дефекти), спричинені екзогенним чинником ( зубні пасти, порошки з високим абразивним вмістом, жорсткі щітки, або агресивна манера чищення зубів, неправильно підібрані реставраційні матеріали). причини: - невірно підібрані засоби догляду за порожниною рота (надто абразивні пасти, надто жорсткі щітки), - недостатньо відпрацьовані мануальні навики чистки зубів (сильний тиск на щітку, невірні рухи щіткою), - анатомо-гістологічні передумови (тип емалево - цементного з'єднання, тип ясен).


Ерозія зубів - пошкодження ( демінералізація) зубів КИСЛОТАМИ, ЯКІ НЕ Є продуктами життєдіяльності бактерій зубного нальоту (спочатку з'являється блиск на поверхні емалі, потім виникає демінералізація). Локалізується частіше на піднебінній поверхні верхніх різців, жувальних поверхнях молярів, піднебінній/язичній поверхні молярів і премолярів. причини: - постійне, часте вживання кислих, газованих напоїв, - одноманітна білкова дієта, - гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (коли шлунковий сік потрапляє в порожнину рота), - булімія, нервова анорексія!!!


Лікування складне, бо часто пов'язане не з одним зубом, а з усіма - тотальне реставрування усіх зубів. До того ж необхідні консультації і лікування лікарів - інтерністів.


Висновки:

1 - Вживати багато питної води.

2 - їсти здорову їжу.

3 - Лікувати хвороби шлунково - кишкового тракту, та підтримувати ШКТ у належному стані.

4 - Вчасно звертатись за порадою до стоматолога, який завжди зкорегує засоби і методи гігієни порожнини рота.

5 - Не ігнорувати поради стоматолога, бо саме він бачить перші незворотні зміни, що виникають не тільки у роті, а у всій шлунково - кишковій системі.

6 - Діяти гуртом з лікарем - інтерністом.Наразі все, завжди з Вами Христина Кисляк.

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page