top of page

Лікування зубів, як це?

Оновлено: 29 лип. 2021 р.
Акцентую увагу на тому, що полікувати зуб - це не так просто: як для лікаря, так і для пацієнта, як здавалося б. У чому складність?

1) Зуб, це живий орган людського тіла, як рука, чи нога. Цей орган кожного дня активно працює, пережовуючи їжу. Сумарний тиск жувальних м'язів становить 390-400 кг! Больова чутливість виникає при силі тиску у 35-60 кг.

2) Так як зуб, це біологічна одиниця тіла, один і той самий процес в ньому протікатиме індивідуально. Наприклад, у одного рана на шкірі гоїться за години, у іншого тижнями (соматичний стан, обмін речовин і тд).

3) Для лікування зубів використовуються стандартні підходи (певні алгоритми дій, в залежності від показань, по уніфікованим протоколам ).

4) Лікування зуба - це мікрооперація, мікровтручання. І наявність чи відсутність післяопераційної чутливості - це особиста індивідуальна риса. Повірте, усі наші дії при лікуванні зубів направлені на зменшення цієї чутливості і наявність післяопераційної чутливості нас бентежить не менше.

Тому - є певні рекомендації пацієнтам після лікування зубів. Сьогодні - рекомендації після реставрації (пломбування) зубів:

1.Першу добу після лікування зуба можливі неприємні відчуття у зубі на температурні подразники (холодна, гаряча вода). Це пов’язане з тим, що зуб є живим органом і є природнім відчувати втручання в систему зуба. Рівень відчуття залежить від індивідуальних особливостей особи, якій було проведено лікування зуба/бів. Сила відчуття може збільшуватись у разі санації одночасно 2 і більше зубів. Реагувати можуть я к сам зуб, так і тканини навколо нього (ясна). Наявність "дірочки, в зубі, який не болить" не значить, що немає відповіді пульпи зуба на інфекцію, вона є, її можна просто не відчувати, бо система розгерметизована. Як тільки закривається зуб герметичною реставрацією, зуб починає давати знати про себе - з'являються больові відчуття різного характеру.

2. Після закінчення дії анестезії можливий біль при накушуванні на зуб, особливо твердої їжі. Це пов’язане з тим, що під час дії анестетика тонус жувальних м’язів значно знижується, що заважає точно визначити точки оклюзії (змикання) штучної поверхні реставрації. В такому випадку потрібно повторити візит до лікаря у найближчий можливий час і скорегувати оклюзію без використання анестезії.

3. Ретельно чистіть зуби двічі на день усіма рекомендованими лікарем засобами і способами не жаліючи себе. У ділянках щойно пролікованих зубів можливі неприємні відчуття при чищенні, що носить адаптивний характер, згодом зникають.

4. Професійні огляди та професійне чищення повинне проводитись 2 рази на рік через кожні 6 місяців ( у осіб із проблемним пародонтом 3-4 рази на рік, через 3-4 місяці). Під час професійної гігієни ретельно проводиться огляд раніше пролікованих зубів на рахунок розгерметизацій, наявність усадочного композиту тощо.

5. Якщо Ви страждаєте від бруксизму (стискання та скрип вночі зубами), в обов’язковому порядку Ви маєте користуватися роз’єднувальною каппою, щоб уникнути руйнування реставрації і та звести до мінімуму небезпеку як реставрованим зубам, так і скронево-нижньощелепному суглобу.

6. Якщо Ви язиком відчуваєте нерівний край чи шорсткість біля нещодавно пролікованого, зверніться до лікаря, щоби провести додаткову полірування композиту.

Завжди з Вами Христина Кисляк

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page