top of page

Коронка зуба

Оновлено: 27 лип. 2021 р.Карантин - карантином, а просвіта пацієнтів продовжується! За іронією долі - по плану - про корону (але не вірусну) - коронку зуба - видиму частину зуба в роті.

Що таке штучна коронка зуба? Коронка - це різновид лабораторної реставрації, що відноситься до мініпротезування. Це ковпачок, напівковпачок, який одягається на підготовлений спеціальними методами зуб з метою відновлення анатомічних утворень зуба, кольору і є міцнішим за фотополімерні матеріали.

Коли зуб варто покривати коронкою? при значному руйнуванні його коронкової частини, особливо, коли він депульпований; при бажанні змінити форму чи колір зуба; при наявності величезних пломб - реставрацій; коли ж відсутні ( видалені) зуби і планується виготовлення містковидного протезу з опорами на зуби, що обмежують дефект; при імплантації штучного металевого "кореня" , на який потім через перехідник - абатмент одягають коронку.

З чого виготовляють? Із пластмаси - тимчасові; Із металу - дуже бюджетні, не естетичні; Із металокераміки - дорожчі, але вже симпатичні, під колір зубів; Із безметалової кераміки (є її кілька видів) - високоестетичні, коштовні.

Які вибрати - тут підхід - індивідуальний, бо для застосування кожної з них є свої покази та протипокази, про які знає і пам'ятає лікар і враховує при наданні порад на консультації і складанні плану лікування.

Кожен зуб, який планується покривати коронкою ретельно вивчається та обстежується. Приймається рішення щодо об'єму підготовки його до коронки - заміна старих реставрацій, переліковування каналів, чи навпаки - видалення коренів за невідповідністю вимог до протезування.

Більше - на консультації. Завжди з Вами Христина Кисляк . Бережіть себе і своїх близьких.

Останні пости

Дивитися всі

Комментарии


bottom of page