top of page

Коли починати чистити зуби у дітей?

Оновлено: 29 лип. 2021 р.Продовжуючи тему гігієни порожнини рота, хочу поговорити, коли ж починати чистити зуби у дитини? Все просто – з появою першого зуба (4-6 міс.)! Перший зуб – перша ложка (в цьому віці радять починати прикорм) – перша щітка!

До появи зубів я би радила лишній раз не лазити в роті дитини, щоби щось там потерти та продезинфікувати. В цей період проходить активний ріст щелеп, бо зубні зачатки піднімаються вгору. Контури щелеп грубішають. У дитини рясне слиновиділення, вони пхають в ротик свої кулачки і все, що попаде під руку, бо ясна при цьому неймовірно сверблять . Слизова оболонка тендітна, її легко поранити. В нагоді стають прорізувачі з водою та перший натяк на щітку - силіконова щіточка – напальчник. Водяних прорізувачів має бути декілька, зберігатися вони мають чистими в холодильнику. Бо головна їх функція - у охолодженні ясен, коли дитинка їх гризе, тим само, знімаються неприємні відчуття (свербіж і біль) в яснах. Міняти їх потрібно по мірі їх прогрівання. Силіконовою щіточкою – напальчником дуже легко можна зробити дитинці масаж ясен, заодно встановити і закріпити контакт з дитиною. Діти їх смокчуть, гризуть, мама поруч, всі радіють!

Протирати ясна бинтиком, змоченим теплою водою – для мене сумнівне. Спробуйте собі потріть тим бинтиком і відчуєте. А це дитинка, де все ніжне і тендітне. Зараз на ринку з’явилося багато спеціальних дентальних серветок, вони м'які, просочені нейтральною нетоксичною речовиною. Якщо впевнені у виробнику – використовуйте. Інша річ, коли дитині діагностовано якесь захворювання в роті (молочниця, наприклад), і для лікування потрібно протирати в роті серветкою з ліками – так от тут стануть у пригоді дентальні серветки.

Коли з’явився перший зубчик – урочисто купуйте першу щіточку. Усі відомі виробники дитячих щіток маркують їх відповідно віку. Перша щітка – це 0-2 роки. Усі вони виготовлені з м’якої безпечної щетини. Вибираєте на свій смак і гаманець.

Як чистити? Садовите дитину на руки, чи вона лежить, і самі їй чистите – водите по зубчику з усіх сторін, як виходить, промовляючи теплі та ласкаві слова. Двічі на день, через 15-20 хв після їжі (після сніданку та вечері). Методики чищення як такої в цей період не існує. В цей час не так чиститься той єдиний зуб, як починає формуватися, а надалі і закріплюватися звичка чистити зуби. І тоді, у віці 3-4 років то не буде зненацька, і то не буде важко. Обов'язково дайте дитині потримати щітку, погризти її, посмоктати. Краще перед тим, як Ви будете чистити. Не чекайте, що дитині відразу все сподобається. Та якщо діяти наполегливо і методично – все вийде. Після щіточки – напальчника, звичайна щітка «заходить» легше.

Чи з пастою чи без? Спірне питання. Як на мене, то без пасти. Тут задача привчити до відчуття самої щітки - це по-перше. По-друге, дитина їсть молочко чи молочну суміш, прикорм тільки вводиться бактеріальний склад не такий агресивний, як в старших діток. Якщо постійно виконувати процедуру чищення одного-двух-трьох зубів, навіть без пасти, демінералізації зубної емалі не буде.

Наразі все. Маю надію, що думка зрозуміла. Завжди з Вами Христина Кисляк.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page