top of page

Зуби та подорожі

Оновлено: 29 лип. 2021 р.Літо прийшло! Наблизився час відпусток та відпочинку. Є бажання нагадати про себе та надати стоматологічну настанову.

✅Перед тим, як їхати на відпочинок, особливо в інші країни, завітайте до стоматолога на плановий огляд порожнини рота, але заздалегідь, щоб виявити можливі проблеми до того, як вони виникнуть та був достатній час на лікування.

✅У екстреному випадку… Майте контактну інформацію свого стоматолога завжди під рукою у своєму мобільному телефоні або тримайте візитку у своєму гаманці. За телефоном можна вирішити більше надзвичайних ситуацій, ніж ви собі гадаєте ( особливо, якщо ви регулярно відвідуєте свого стоматолога).

✅У випадку надзвичайної ситуації закордоном...Якщо ви знаходитесь за межами країни і абсолютно потребуєте стоматологічного лікування важливо мати поліс медичного страхування, де вказані координати, за якими Ви можете звернутися за допомогою і лікуванням.

✅Якщо Ви забули зубну щітку? Направитись до найближчого магазину, чи аптеки, та придбати щітку. Якщо такої можливості немає - банально, промити рот водою, якщо є зубна паста - видавіть пасту на свій чистий палець та почистіть зуби пальцем з пастою. Можливо, смішно, але працює. 100% чищення таким чином вряд чи досягнеш, але покращити ситуацію зі свіжістю в роті можна.

✅Як правильно транспортувати зубну щітку? Ми, стоматологи, вчимо, що щітка має просохнути після використання, і вдома це зробити не важко. При подорожуванні це зробити складніше , бо інші умови побуту. Має бути спеціальна косметичка, де в окремому відсіку буде лежати щітка, якщо немає, то підійде будь який чистий багаторазовий пакунок. Тримати зубну щітку в чистоті і відсутність контакту з іншими речами важливіше, ніж її сухість, в даному випадку.

✅Жувальна гумка, що не містить цукор допоможе зменшити тиск у вухах під час польоту і допоможе уникнути карієсу під час подорожі. Коли ми жуємо жуйку, виділяється слина, яка і допомагає вимивати наліт з бактеріями. Єдиним дискусійним питанням залишається скільки часу жувати 5-20 хвилин? Бо відомо, що при жуванні починає виділятися рефлекторно шлунковий сік, і, якщо їжа не поступає у шлунок (чого не відбувається при жуванні гумки), шлунковий сік спричиняє подразливу дію на слизову шлунка, що загрожує появою гастриту. Як на мене, через 5-7 хвилин жування, жувальна гумка втрачає свій смак і жувати її стає неприємно, а за 5-7 хвилин шлунок не постраждає. Якщо жувальна гумка з якихось причин не підходить, пийте просту воду! Малими ковтками, повільно.

✅Якщо Ви знаходитесь у країні, де порушене водопостачання, або Ви у пустелі, або не впевнені, наскільки чистий потік води, завжди використовуйте воду у пляшках як для пиття, так і для чистки зубів. Якщо місцева вода потрапила на щітку, то краще її замінити, або промити у пляшці з водою, щоби зменшити ризики інфікування невідомо чим! Наразі, гадаю, що поради є корисними. Завжди з Вами Христина Кисляк.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page