top of page

Запалення ясен

Оновлено: 29 лип. 2021 р.

Навздогін до Дня Здорових Ясен в Україні роблю акценти на питаннях, які найбільше хвилюють пацієнтів!

Стосовно ГІНГІВІТУ:

- Якщо не видаляти регулярно бактеріальний наліт з поверхонь зубів, може розвинутися гінгівіт.

- Під час вагітності та пубертатного періоду (періоду статевого дозрівання) схильність до гінгівіту підвищується.

- Під час ранніх стадій запалення ясен кровоточивість можна зупинити ретельною щоденною чисткою зубів м’якою щіткою, за потреби застосовувати зубну нитку (флос) та спеціальну щіточку для чистки міжзубних проміжків (міжзубний йоршик), дуже доречно почати використовувати ірригатор.

- Щоби чистка зубів була ефективною, доцільне використання ротових ополіскувачів. Найбільш ефективними є ті, що містять 0.12% - 0.2% хлоргексидину.

- Пам’ятати, що певні ліки: блокатори кальцієвих каналів та імуносупресивні препарати можуть призводити до гіпертрофії (розростання) ясен. У такому разі, за можливості, слід змінити медикаментозне лікування. В іншому разі лікування складається з ретельної щоденної чистки зубів і, за потреби, хірургічного видалення гіпертрофованих тканин.


Стосовно ПАРоДОНТИТУ:

- При відсутності належної чистки зубів, патогенні бактерії розмножуються у зубоясеневій борозні, розповсюджуючи інфекцію до тканин, якими зуб кріпиться до кістки - періодонтальних зв’язок.

- Хронічне запалення ясен призводить до повільної деструкції тканин, що підтримують зуби, розхитування зубів і формування ясеневих кишень, які є сприятливим середовищем для росту анаеробних бактерій (ті, які розвиваються без кисню).

- Агресивний перебіг захворювання може бути як в дорослих, так і у дітей.

- Схильність до пародонтиту підвищується при цукровий діабеті, імунодефіцитних станах, при палінні (курінні) цигарок з тютюном, кальянів, електронних сигарет.

- Запалення ясен та велика кількість патогенних бактерій, що живе у ясеневих кишенях, збільшують ризик серцево - судинних захворювань.

- Пародонтит лікують механічнім видаленням патогенних бактерій та факторів, що сприяють їх життєдіяльності (зубний камінь, наліт) за допомогою кюрет та ультразвукових пристроїв. Для зупинки цього захворювання важлива НАЛЕЖНА гігіна порожнини рота . У тяжких випадках пародонтиту використовують медикаментозну протимікробну терапію (зважаючи на виявленого збудника) і/або хірургічне втручання.

- Протимікробна терапія призначається в якості першої лінії лікування пародонтиту тільки пацієнтам з місцевим набряком і загальними симптомами (підвищення температури тіла). Наразі все, якщо є ще запитання, звертайтесь. Завжди з Вами Христина Кисляк.Comentários


bottom of page