top of page

Ерозія емалі

Оновлено: 27 лип. 2021 р.
Всім відомо, що зуби зверху покриті шаром емалі, яка є твердою. Та за певних умов вони (зуби) можуть бути пошкодженими. Якщо на зуби діє кислота з їжі чи рідини протягом певного часу, міцну емаль легко втратити. Це процес називається ЕРОЗІЯ зубів (ерозія емалі).


Звідки береться кислота, що викликає ерозію зубів?

Все просто. Кисла їжі, кислі напої (вживання кислих фруктів більше двох разів на день, вживання газованих напоїв кожен день) , кислотний рефлюкс (симптом захворювання шлунку, під час якого шлункова кислота закидається зворотньо до рота та сильно підкислює слину), часте блювання - кислий вміст шлунку вражає зуби, підкислює слину, гастрит з підвищеною кислотністю (та сама дія підкислення слини).

За чим варто слідкувати?

Ранньою ознакою ерозії зубів є мілкі ямки на передніх (вестибулярних) поверхнях зубів, сплощення оклюзійних бугрів жувальних зубів. По мірі стирання емалі, починає руйнуватися дентин, який є м’якшим і його руйнування проходить швидше. Виникає видимий неозброєним оком косметичний дефект на зубі. Цей дефект прямо впливає на функцію зуба. Згодом починає реагувати пульпа зуба і з’являється короткочасний біль від температурних подразників (гаряче, холодне).

Згодом можна помітити, що зовнішній вигляд зубів сильно змінюється, вони стають коротшими, бо стираються, жовтішають і є надто чутливими.

Що можна робити?

На жаль, емаль не відновлюється , не регенерує і її повернути неможливо. Та є кілька порад, дотримуючись яких можна уникнути появу чи призупинити розвиток ерозії. пити воду чи молоко під час їжі, уникати вживання кислої їжі та напоїв , якщо, все - таки дуже хочеться випити сік - використовуйте соломинку і пийте напій через трубочку, щоби рідина не торкалась зубів. При блюванні, по її завершенню варто промити рот водою, а чистити зуби можна десь аж через годину, цей час потрібен на відновлення кислотно - основного стану слини, яка є буфером.

Якщо процес зайшов надто далеко, лікар проводить висічення мертвих (демінералізованих) тканин зуба і закриває дефект за допомогою композитного (фотополімерного) реставраційного матеріалу.

На разі все. За подробицями - на консультації. Завжди з Вами, Христина Кисляк.

Останні пости

Дивитися всі

תגובות


bottom of page