top of page

Вибілювання зубів

Оновлено: 29 лип. 2021 р.Нарешті, про вибілювання. Багато, хто мріє про наявність білосніжної посмішки, яка прийшла до нас із американської культури і посіла топове місце у списку бажань. "Європейська" посмішка, на відміну від "американської" - має натуральний колір зубів, злегка жовтуватий і не всіх влаштовує. Тому, в пригоді стає вибілювання зубів. Перед тим, як наважитись на вибілювання зубів, варто добре усвідомлювати для себе, що відбувається насправді, та всі ризики, з якими можна зіштовхнутись.

Чому стоматологи не завжди схвалюють вибілювання зубів? Щоби це зрозуміти, варто заглибитись у знання. Для здоров'я зубів і всієї ротової порожнини достатньо дотримуватись ретельної постійної повної гігієни порожнини рота із самого дитинства до старості. Хто хоче мати білі зуби, той ретельно їх чистить , не курить цигарки, не зловживає з чаєм чи кавою, регулярно ходить до стоматолога на процедури професійної гігієни. В цьому випадку будете мати європейську посмішку, натурального кольору та здорові зуби.

Що таке вибілювання зубів? Це дія хімічної речовини (зараз, частіше, перекис карбаміду) на тканини зуба. Механізм дії відбілювання зубів оснований на використанні розпаду перекису водню (карбаміду) на вільні радикали, які незворотньо окислюються та реагують із молекулами пігменту (хромофорами) всередині дентину, завдяки чому зуби стають білішими. Тобто, виникає незворотня дія речовини на тканини зуба, на емаль і дентин.

Нагадаю про оптичні властивості емалі і дентину: Світло на поверхні емалі розсіюється завдяки будові емалевих призм, а також передається та поглинається дентином. Жовтий - це основний колір, який є причиною незадоволення пацієнтів; око людини більш чутливе до сприйняття жовто-зеленого ніж блакитного світла. З віком, зуби стають жовтіші, і все більше забарвлюються і зовнішньо, і внутрішньо. З віком емаль зношується, зтоншується і все більше просвічується дентин. Якщо підвищити рівень відбивання блакитного світла від зубів, то візуально вони стають білішими.

Вибілювання безпечно робити тим, у кого зуби здорові, тобто немає, або мало, реставрованих зубів (пломб у зубах). Тоді колір вибілених зубів буде рівномірним. Якщо є велика кількість реставрацій, штучних коронок (що є протипоказанням для вибілювання), то вибіляться тканини зубів, а колір пломб і коронок залишиться тим самим, бо вибілююча речовина по різному діє на свій зуб, пломбу чи коронку. Тому вийде непередбачуваний результат. Мало того, є вірогідність проходження вибілюючого агента між зубом і пломбою, що призводить до подразнення пульпи зуба. А тоді будемо мати пульпіт, чи періодонтит, чи резорбцію (розсмоктування) тканин зуба.

Ті, хто вперше роблять вибілювання, мають розуміти, що то є " дорога в один кінець". Для того, щоби колір зубів не повернувся до вихідного, вибілювання потрібно проводити раз на пару років у кабінеті, ще й до того ж підтримувати домашніми процедурами. Насправді, людей із здоровою, міцною емаллю мало, які здатні винести вибілювання більше 1 разу.

Вибілювання абсолютно безпечним не може бути. Є менш агресивні вибілюючі речовини, але в будь-якому випадку проходить вимивання пігменту (кольору) іонами кисню, тобто атомарний кисень "випалює" емаль, щоби знищити пігмент. Повністю знищується захисна біоплівка зуба, тому зуби чутливі після процедури певний час. На мікро рівні з'являються пори, які потім закриваються препаратами ремінералізуючої терапії і новими пігментами.

Вибілювання є кабінетне, при якому використовується більша концентрація і менша дія в часі на зуби. І є домашнє - підтримується слабшими розчинами більшої дії в часі.

Зараз дуже легко придбати без лікаря будь-яку вибілюючу систему в інтернет - магазинах. Не рекомендую цього робити, бо лише лікар може сказати про особливості Ваших зубів, зважити покази та протипокази до вибілювання, вибрати відсоток діючої речовини кабінетного і домашнього вибілювання.

Тому, перед тим, як наважитись на процедуру, варто зважити все: бажання, можливості, покази та протипокази, готовність підтримувати тривалий час вибілюючий ефект тощо.

На разі, все. За подробицями - на консультації. Завжди з Вами Христина Кисляк

0 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page