top of page

Вода, яка важлива

Оновлено: 29 лип. 2021 р.



І знову про воду.

🚰Користь від споживання води неможливо переоцінити, немає значення, Ваш стакан наполовину пустий чи наполовину повний😀. Наше тіло на 80% складається із води, а гідратація (тобто, насичення водою) допомагає тілу розподілити корисні поживні речовини, позбавитися від шкідливих речовин, надає шкірі здорового блиску і підтримує рухи м'язів. Не можу не згадати про зуби - питна вода, це одна із найкращих речей, що можна зробити для своїх зубів, особливо, якщо вона фторована (вміру, звичайно).

🚰Чому? Бо питна вода із фтором важлива щоби попередити появу карієсу. Фтор є у складі ємалевих апатитів і у складі кісток. Фтор має природню протикаріозну дію, тому він так важливий у складі нашого тіла. Його дія на зуби проявляється як із середини, так і зовні.

🚰Сік, газовані напої, компоти, солодкі чаї допоможуть Вам запити обід, та вони залишають небажаний цукор на Ваших зубах. У роті живуть карієсогенні бактерії, які люблять цукри і продукують кислоти, які розїдають тверді тканини зубів. До того ж у складі солодких напоїв є інші кислоти (фосфорна, цитрусова, яблучна) для зменшення солодкості продукту. Та ці кислоти також викликають проблеми. Вода ж - очищує рот із кожним ковтком. Вона змиває залишки їжі, яка є їжею для бактерій. Вода розбавляє кислоти, що виділяють бактерії. І хоча все одно потрібно чистити зуби два рази на день протягом 2-3 хвилин, чистити міжзубні проміжки, вживання питної води протягом дня протягом має велике значення у підтримці порожнини рота без карієсу.

🚰Слина - один із захистів рота від карієсу. Слина змиває залишки їжі, допомагає проковтувати харчову грудку, зберігає зуби міцними завдяки процесам ремінералізації (насичувати зуби іонами кальцію, фтору та фосфору), є буфером і відновлює кислотно - лужний баланс у роті. Коли слини мало, виникає сухість у роті (ксеростомія) , що може стати причиною руйнування зубів: якісне самоочищення рота буде неможливим. При достатній кількості води у тілі, буде продукуватись достатня кількість слини, що попередить демінералізацію зубів.

🚰Солодкі води є не тільки однією з причин появи демінералізації зубів, а є причиною появи надмірної ваги. Проста питна вода допоможе Вам схуднути та тримати тіло в здоровому тонусі.

Наразі все. Завжди з Вами Христина Кисляк.

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page